Dopoludnie s ajurvédou – Posilnenie imunity

Prednáška o posilnení imunity bola určená najmä tým, ktorí majú aktívny prístup k svojmu zdraviu a vyhľadajú zdroj informácií ako k tomu prispieť.

Účastníci sa dozvedeli niektoré základné  pojmy a princípy ajurvédy týkajúce sa najmä stavovania, zdravého trávenia, návykov týkajúcich sa ročných období. Z pohľadu ajurvédy je jeseň špecifické obdobie, pretože spája dva protiklady – horúce leto a studenú zimu. O to viac je dôležité v tomto prechodnom období pripraviť telo na strasti a úskalia zimného obdobia.

„Hlavným cieľom tejto prednášky bolo inšpirovať a povzbudiť ľudí k tomu, aby sa zamysleli nad tým, ako si sami môžu pomôcť k zlepšeniu imunity,“ hovorí lektorka Katka Bohdalová. „Samozrejme imunita nie je  len o strave, súvisí aj so spánkom, s mentálnym nastavením, stresom, chronickými chorobami a pod. Dnes, keď druhý rok bojujeme s Covidom, sa podľa môjho názoru v médiách veľmi málo hovorí o podpore imunity a ako  na to. Dokola sa hovorí o očkovaní, možno o príjme vitamínu C, D a Zinku, ale málo sa hovorí o tom, aké je dôležité žiť v súlade s prírodnými zákonmi, akú liečivú silu má pravidelný denný rytmus, alebo bylinky, koreniny – dary prírody. Pre tých, ktorí už čo-to vedia o ajurvéde, boli mnohé informácie samozrejmosťou, ale väčšina účastníkov aktívne vnímala celú prednášku až do konca.“ Na záver bol priestor na otázky a krátka diskusia s Dr. Divyou, ajurvédskou lekárkou.  

Prednášku sme zakončili chutným a zdravým obedom v reštaurácii Manna. 

Ďalšie prednášky z cyklu dopoludnia s ajurvédou sú pripravené na mesiac október, pokračujeme s témou jesenný detox.

Povedali o prednáške:

„Bola som veľmi spokojná a verím,že budete robiť takéto prednášky častejšie.“

„Ja som bola na prednáške ako úplný laik, ktorý sa reálne v živote s ajurvédou nestretol…a už mám za sebou konzultáciu s pani doktorkou a už aj rozčítanú knihu o ajurvéde 🙂 Takže mňa prednáška zaujala. Informácie boli pre mňa takmer všetky nové, niektoré už aj aplikujeme doma.“