Láska cez dóše

Vďaka dóše môžete pochopiť svoj typ tela, mysle, ale aj prirodzené zhody, nezhody a to aj vo vzťahoch.

Ajurvéda = pravda, kto vlastne sme.

Žiť svoju pravdu vo vzťahu s partnerom vyžaduje, aby ste sa zamerali na proces dávania, milovania, dotýkania sa, rozprávania alebo len poskytovania „služby“ druhému, bez akýchkoľvek očakávaní. Naučte sa myslieť srdcom a milovať rozumom, rozvíjať svoju intuíciu. Vaša intuícia povedie vaše telo a telo vás povedie, len ho počúvajte. To, ako sa cítite, komunikujete, ako sa prejavujete  vo vzťahoch, môže byť výrazne ovplyvnené dóšou, ktorá ovláda vašu myseľ, telo a dušu. Ak pochopíte dóše, ako na vás pôsobia, budete sa lepšie orientovať aj vo vzťahoch.

Sú rozkošní a veselí. Potrebujú stále nové a nové podnety. Pokúšať sa o to, aby bol tento typ zorganizovaný a dochvíľny, môže byť márne. Za pokus to však stojí. Ak sa rozhodnete presťahovať sa k partnerovi alebo už bývate s ním, nečudujte sa, že nie je puntičkár. Jeho veci môžete nájsť všade, pretože zvyčajne má obmedzenú schopnosť organizovať. Pozitívne je, že typy s dominantnou dóšou VÁTA nie sú „prieberčivé,“ takže si môžete vybrať, napríklad, stranu postele, čo jesť, kam ísť na dovolenku a dokonca aj domáce dekorácie. Sú stále v pohybe, neuvedomujú si čas, tak sa môže stať, že všade budete chodiť neskoro.

AKO RIEŠI KONFLIKTAKÉ SÚ PRE NEHO VÝZVYAKÝ JE V POSTELI
Pripravte sa na to, že počas nezhôd môže preskakovať z jednej témy na inú. Debata sa väčšinou končí, keď je jeho nervový systém vyčerpaný. Pocity nemá často úplne spracované a stávajú sa voľne plávajúcou energiou, čo z dlhodobého hľadiska vedie k nepokoju a úzkosti.Dlhodobé, hlboké a stabilné vzťahy môže byť veľkou výzvou. Pokiaľ je vzťah veľmi statický, rozmýšľa nad novým vzrušením. Vtedy je pre neho dôležité zastaviť sa a pripomenúť si, prečo do tohto vzťahu išiel a čo mu dáva.Má suchšiu pokožku a potrebuje viac inšpirácie – môže mu chýbať libido.Miluje spať na „lyžičku,“ potrebuje stále cítiť teplo.

Jeho hlava je o dva kroky pred srdcom. Pokiaľ máte spoločný sen, vytvoríte skvelé duo. Ak prijímete jeho „chuť“ a budete ho nasledovať, určite to patrične ocení. Ak sa vám zdá, že si presadzuje intenzívne svoje názory, bude vás určite počúvať, ak mu poviete, čo pre vás znamená. Ak mu dovolíte, aby bol vašim mentorom, nebude vás vytláčať z vašej komfortnej zóny. Skôr naopak. Ak sa vám páči vzťah s týmto „divokým“ typom a dokážete prekonať jeho rýchlosť, dynamiku, potom je skvelým partnerom v živote. Typ s dominantnou dóšou PITTA spí toľko, koľko potrebuje, nikdy viac. Hovorí vážne to, čo si myslí, všetko si rád naplánuje a má to pod kontrolou. Tak to s ním skúste!

AKO RIEŠI KONFLIKTAKÉ SÚ PRE NEHO VÝZVYAKÝ JE V POSTELI
Počas hádok môže byť ostrý a nahnevaný a často hovorí veci, ktoré nemyslí vážne. Písomná komunikácia mu môže poskytnúť viac času, než vybavovanie vecí „za horúca.“POZOR – nakoniec však chce pokrok a hľadať riešenia.Je to správca úloh a riešiteľ problémov a očakáva, že budete rovnakí ako on. Bude vás počúvať a dokonca vám pomôže. Rýchlo ale stratí trpezlivosť, ak hráte obeť.Tento typ je najšťastnejší pri milovaní, ak sú začiarknuté všetky políčka v zozname úloh. V miestnosti potrebuje chlad, kvetinovú vôňu a jemnú  hudbu.RADA – všetky konverzácie súvisiace s prácou radšej držte ďalej od postele.

Milovníci lásky. Sú stáli, hlbokí a lojálni milenci, ktorí sú najlepší udržiavatelia dlhodobých vzťahov. Sú to uzemnené, pokojné bytosti, ktoré milujú svoje zóny pohodlia – ideálne gauč alebo posteľ. Vo svojom súkromí vytvárajú príjemný, estetický svet, ale ich pedantnosť môže časom partnerovi prekážať. Možno si nikdy nebudete môcť vyskúšať ich stranu postele alebo si sadnúť na ich stoličku. Strážia a držia si svoj priestor. Pamätajte sú to verné bytosti.

AKO RIEŠI KONFLIKTAKÉ SÚ PRE NEHO VÝZVYAKÝ JE V POSTELI
Čo neznáša, sú hádky, konflikty. V takýchto situáciách sa väčšinou stiahne, obzerá sa, kde by ušiel. Ak vidíte pasívnu agresivitu, POZOR začnite viesť láskyplný rozhovor, potom sa vám rozhovorí.Veľkou výzvou je pustiť veci dobré aj zlé, drží ich v sebe hlboko ukryté. Ak sa tento typ rozhýbe, potom jeho telo aj myseľ budú plné života.Posteľ je obľúbeným miestom na stretnutie. Miluje spánok a sex. Poskytne vám všetko, čo potrebujete, tiež zvyčajne najlepšie bozkáva.

Vzťahy si vyžadujú prácu a odhodlanie, pochopenie, trpezlivosť a láskavosť. Naučiť sa rozpoznať hru dóš vo vzťahoch pomáha vidieť v sebe božstvo, pestovať väčšiu ľahkosť a zažiť harmonický tok lásky s otvoreným srdcom. Zdrojom lásky je čisté vedomie. Precítiť lásku skúste aj napojením sa na zdroj prostredníctvom meditácie, hlbokého spánku, dotýkania sa, milovania, trávenia času spolu v prírode alebo na hodinách jogy.