Liečivé účinky muzikoterapie


Hudba nás už od nepamäti sprevádza životom. Je prítomná v okamihoch radosti, ale aj smútku. Niet pochýb, že hudba môže byť nielen upokojujúca, ale aj liečivá. Metóda, ktorej úlohou je pozitívne vplývať na zdravie človeka či už na fyzickej alebo duševnej úrovni, sa nazýva muzikoterapia a je nesmierne obľúbená a vyhľadávaná. Jej pozitívne účinky poznali už starovekí Gréci, Rimania či Egypťania.

Muzikoterapia je metóda, ktorá je často využívaná či už v prípadoch, keď človek potrebuje siahnuť po celkovom uvoľnení organizmu, alebo ako doplnková liečba v prípade rôznych ochorení či postihnutí. Poďme si bližšie vysvetliť, ako môže muzikoterapia pomôcť práve vám a prečo by ste ju mali vyhľadať.

Telo relaxuje a čerpá novú silu

Podstata terapie je založená na vibrácii zvuku. Naše telo je z viac, ako 70% tvorené tekutinou a vďaka tomu vibrácia pôsobí v našom tele až na bunkovej úrovni. V rámci tejto terapie sa využívajú nástroje ako napríklad misky, gongy, monolína, dažďová palica, ocean drum, shanti zvončeky, sansuly, kigonki a mnoho iných. Jednotlivé zvuky, tóny rozvibrujú náš mozog, svalové bunky, celé telo. Telo sa pôsobením zvuku dostáva do stavu relaxácie, čím sa nielen detoxikuje, ale zároveň čerpá novú silu a energiu.

Terapia ideálna na odstraňovanie strachu či napätia

Počas terapie človek upokojí svoju myseľ, čo v bežnom živote a pri rôznych vnemoch počas každodenných povinnostiach nie je vôbec jednoduché. Pocíti prílev energie, zharmonizuje sa na emocionálnej úrovni a postupne si vyčistí myseľ. Je všeobecne dokázané, že muzikoterapia dokáže postupne odstraňovať strach, úzkosť, pochmúrnu náladu, nespavosť a dokonca aj zmierňovať bolesti.

Urobte si čas pre seba a vypnite!

Na fyzickej úrovni si dokážete vďaka muzikoterapii upraviť krvný tlak, tep, zharmonizovať hormonálny systém či zlepšiť metabolizmus. Laicky povedané, postupne sa liečia a odstraňujú problémy, s ktorými dnes zápasí takmer každý človek. Je veľmi dôležité dopriať si relax spojený s touto účinnou terapiou a aspoň na chvíľu zabudnúť na bežné starosti a povinnosti. Následkom neustáleho zhonu, napätia, stresu môžu byť menej, ale aj viac vážne ochorenia či už na fyzickom tele, alebo na duši. Pri tejto technike sa leží a relaxuje na karimatkách. Vankúšiky pod hlavu a deky na prikrytie sú k dispozícii. Hudobnú terapiu robia certifikovaní lektori s dlhoročnými skúsenosťami pri liečení hudbou.

V prípade, ak vás muzikoterapia zaujala, vyskúšajte túto špeciálnu terapiu počas liečivého hudobného večera.

Rezervujte si miesto na workshope S hudbou do hlbín duše