Masáž chodidiel – Pada Abhyanga

Staré indické príslovie hovorí: „Choroby sa nepribližujú k tomu, kto si masíruje chodidlá pred spánkom, tak ako sa hady nepribližujú k orlom“.

Krása tela vychádza z rovnej a pevnej chrbtice. Aby ste sa mohli pohybovať svetom „ladným“ spôsobom, potrebujete silné chodidlá, aby podporovali vaše kroky a uzemňovali vašu energiu. Aj jednoduchý dotyk na chodidle dokáže stimulovať, čistiť a harmonizovať telesné orgány. Dobrá masáž nôh na večer dokáže zabezpečiť pokojný, nočný spánok. Pomáha uvoľňovať negatívne emócie a zbavuje telo stresu. Má upokojujúce účinky, revitalizuje a vyrovnáva rôzne poruchy autonómneho nervového systému. Masáž uvoľňuje negatívnu energiu, podporuje zdravie a prináša pocit šťastia. Skúste si urobiť krátku masáž chodidiel aj ráno na lačný žalúdok a pozorujte, čo sa deje s vašim telom. Masážou chodidiel stimulujete marmové body, ide o energetické body tela, ktoré sú plné životnej energie „prány“.

Čo znamená Pada Abhyanga?

V sanskrit jazyku Pada znamená chodidlo a Abhyanga je olejová masáž. V RAJ zdravia ju naši profesionálni terapeuti vykonávajú pomocou teplého bylinného oleja, masírovaním dolných končatín a chodidiel po dobu 30 minút. Ak ju vyskúšate, budete intenzívne vnímať tieto benefity:

  • úľavu od únavy a vyčerpanosti chodidiel,
  • uvoľnenie stuhnutosti svalstva,
  • výraznejšiu hydratáciu a výživu pokožky nôh,
  • zlepšenie liečenia prasklín na chodidlách,

Podľa ajurvédskeho lekára Vagbhata sú nervy na chodidlách spojené s ušami a očami. Masáž chodidiel tak môže pomôcť aj s fungovaním týchto zmyslových orgánov. Nohy nás nesú celým životom, nezabudnite ich za to odmeniť.

Jednoduchú masáž chodidiel si môžete spraviť aj doma, najvhodnejšie večer pred spaním. Stačí si ponaťahovať a popritláčať prsty na nohách, jeden po druhom, trošku pohnietiť a palcom ruky krúživým pohybom premasírovať celé chodilo. Na záver aj členok a priehlavok.

Masáž chodidiel si teraz môžete dopriať aj spolu so vstupom do SPA Kneippov raj formou darčekovej poukážky