Pilates

Pilates v RAJ zdravia prináša harmóniu medzi telesným cvičením, dychovými technikami a relaxáciou. Skúsení inštruktori vás budú sprevádzať cez rôzne cvičebné postupy, zdôrazňujúce posilnenie tela a súčasne prispievajúce k relaxácii mysle.

Pilates

Pilatesove cvičenia posilňujú nielen vonkajšie svalstvo, ale aj hlboko uložené vnútorné svaly, ktoré sa pri bežnej činnosti nepoužívajú. Cvičenia posilňujú svaly, zmierňujú bolesti chrbtice, kĺbov a kladú dôraz na správne držanie tela. Pri cvičení sa používajú rôzne pomôcky, ako nafukovacie lopty, naťahovacie gumy a podobne.

Lektorka: Nina Masárová

  • Cvičí sa v pohodlnom, najlepšie v bavlnenom oblečení. Karimatky a vankúšiky sú k dispozícii. Z hygienických dôvodov navrhujeme účastníkom kurzov, aby si so sebou priniesli vlastný uterák, ktorý si položia na karimatku pod hlavu. Vstup do jogovej cvičebne je taktiež z hygienických dôvodov len v ponožkách.
  • Na lekcie jogy prichádzajte o 10 minút skôr, aby sme začali včas a vzájomne sa nerušili počas úvodnej relaxácie.
  • Cvičenia môžu navštevovať všetky osoby bez ohľadu na vek. Deťom do 15 rokov je povolený vstup len v sprievode dospelej osoby a len na tie cvičenia, ktoré sú primárne určené pre ich vekovú kategóriu. Tehotným mamičkách odporúčame od tretieho mesiaca tehotenstva len špeciálne kurzy pre nich určené.