Premierová prezentácia priestorov RAJ zdravia

Máme pre vás dve dobré správy – Prvú prezentáciu priestorov ajurvédsko-medicínskeho inštitútu RAJ zdravia už máme za sebou a druhá dobrá správa  je, že sa blíži čas, keď aj Vás pozveme na prehliadku, alebo  priamo na testovanie prevádzky a procedúr.  Počas utorkovej prezentácie určenej pre úzky okruh zainteresovaných, vládla veľmi dobrá atmosféra, plná úprimných prianí ľudí nadchnutých pre tento projekt.  Želania boli sprevádzané údermi  gongu, ktorého zvuk rezonoval nielen v priestore, ale aj v ľuďoch. Pozvanie na prezentáciu priestorov prijal aj starosta MČ Nové Mesto R. Kusý, ktorý ako aj sám povedal na podobné akcie obvykle nechodí. Celý náš výkonný kolektív verí,  že sa  nám podarí naplniť myšlienku projektu RAJ zdravia a tešíme sa na prvých návštevníkov – už čoskoro.

Budova je zaujímavá nielen svojim zámerom, ale aj architektonickým prevedením architekta Ing. Arch. Mareka Németha a zariadením interiéru, ktoré navrhovala interiérová dizajnérka pani Ing. Renáta  Botev. Stavba svojimi rozmermi a farebnosťou zapadá do koloritu nemocničného komplexu, ktorého bola v minulosti súčasťou, a predsa je iná, púta pozornosť. Dominantné je priečelie budovy so znakom Sri Yantra vo veľkosti 3x3m a s váhou neuveriteľných 515kg. Vo vnútri budovy je átrium, ktoré presvetľuje celý priestor a dodáva mu mimoriadnu atmosféru. Ozdobou átria je plastika akademického sochára Juraja Čuteka, „Strom poznania“. Účastníci podujatia mali možnosť nahliadnuť do všetkých prevádzkových priestorov, počnúc administratívnym štvrtým poschodím. Návštevníkov upútal zaujímavý pohľad z átria cez „energetický tunel“ priamo na oblohu, alebo smerom nadol spod sklennej pyramídy do vstupnej haly. Prezreli si priestory ubytovacej časti a jogy. Nahliadli do priestorov určených pre ajurvédske a klasické masáže a terapie. Mali sa možnosť prejsť po SPA a nazrieť aj do soľnej jaskyne. Na záver ich čakala malá degustačná ochutnávka z vegetariánskej kuchyne reštaurácie Manna.

To všetko bude už čoskoro k dispozícii pre širokú verejnosť. O zahájení testovacej prevádzky  dáme  vedieť – sledujte naše sociálne siete.