RASAYANA – letný omladzovací program

Ste často pod stresom, máte rýchle životné tempo, cítite sa bez energie? Leto je ideálnym obdobím na oddych a regeneráciu. Nemusíte cestovať ďaleko. V RAJ zdravia nájdete špeciálny ajurvédsky letný omladzovací program RASAYANA.

V ajurvédskej terminológií sa názvom „RASAYANA“ označujú omladzovacie procedúry. Rasa = výživné sérum, esencia a Ayana = energia, ktorá sérum prepraví aj do tých najhlbších tkanív a buniek, aby získali maximálnu regeneráciu, nechradli vekom a telo ochránili pred chorobami a starnutím.

Kľúčové v Rasayane sú dve omladzujúce procedúry

Shastika Pinda Swedam, ktorú je možné absolvovať výlučne v programe Rasayana. Ide o masáž celého tela pomocou teplých bavlnených vankúšikov naplnených zmesou z varenej ryže, mlieka a byliniek. Zmes dodá výživu pokožke, kostiam a kĺbom, jemný tlak vankúšikov posilní svaly.

Druhou procedúrou je Shirodhara, pri ktorej sa hlava, tzv. oblasť tretieho oka, polieva teplým bylinným olejom. Dokáže omladiť organizmus, odbúrať stres a únavu, zlepšiť kvalitu spánku a vďaka liečivému oleju obnovuje vitalitu vlasov, pomáha pri predčasnom šedivení a vypadávaní vlasov.

3-dňový program obsahuje:

  • Shastika Pinda Swedam – 3x
  • Shirodhara – 3x
  • Výživové doplnky (Čavanpráš(Chyawanprash), Aswagandha prášok, Balaswagandhadi Tailam)

Cena za 3 dňový RASAYANA program: 530,70 Eur

Objednať sa na 5-dňový program je možné iba po konzultácii s ajurvédskym lekárom. Objednajte si termin na diagnostiku s ajurvédskym lekárom tu.

Neodmysliteľnou súčasťou Rasayana programu je vyvážený, ľahko stráviteľný obed, dodržiavanie pitného režimu a vhodné doplnky stravy.

Čavanpráš pre zlepšenie pamäte, podporu imunity a udržanie mladosti

V Indii je najpredávanejším bylinným doplnkom stravy Čavanpráš, nazývaný aj ako „elixír života.“ Je to hustý, sladkokyslý džem s jemnou korenistou príchuťou, zložený z bylín, cukru, medu, ghí a ajurvédskych korenín. Užíva sa s mliekom alebo s vodou a je určený na obnovenie životnej sily, energie, vytrvalosti, vitality, udržiava mladosť, podporuje imunitu a zlepšuje pamäť. Čavanpráš nájdete v Nektárni v RAJ zdravia alebo v e-shope.