Žena ako Bohyňa


My ženy si v sebe nesieme obrovský potenciál Bohyne. Nie každej žene sa však podarí počas života zažiť a precítiť si ten pocit hlbokej posvätnej esencie samej seba.

Väčšinou sme zahltené vonkajším svetom a starostlivosťou o druhých, na seba zabúdame. Máme málo času zastaviť sa, na chvíľu sa vypnúť z toho každodenného stresu a vyživiť svoju dušu a telo. Väčšina žien je uštvaná a vyčerpaná hektickým životom.

To je však mužský spôsob života. Žijeme v spoločnosti, kde vládne patriarchát. Tento systém štandardizuje mužský princíp ako určujúcu normu. Čokoľvek sa z tejto „normy“ vychyľuje, je považované za divné, nesprávne, nie dosť dobré a treba to opraviť alebo zmeniť.

Aby si ženy vydobyli rovnoprávnosť, začali mužom konkurovať. Aby im ukázali, že sú rovnako dobré alebo lepšie ako oni. Aby im ukázali, že dokážu to, čo oni. Sú cieľavedomé, zamerané na výkon, snažia sa byť neustále aktívne a v plnej sile. Tento mužský princíp je však pre ženu neprirodzený a frustrujúci.

My ženy fungujeme inak. Sme cyklické ako mesiac, ktorý sa neustále mení. Nemôžeme byť neustále v plnom nasadení tak, ako sú muži. Muži sú ako slnko, ktoré stále žiari. Ale naša energia prirodzene kolíše a mení formu. A pokiaľ s tým neplynieme v harmónii, tak nás to vyčerpáva.

Keďže si však myslíme, že by sme mali fungovať ako muži, ale sa nám to celkom nedarí, tak sa cítime previnilo. A tak ženy samé seba obviňujú a bičujú za to, že nie sú dosť dobré, pretože nedokážu fungovať ako muži. To ich však oberá o ich silu a sebavedomie. Tak chcú ešte viac na sebe zamakať a ešte viac sa snažiť. A to častokrát vedie k vyhoretiu alebo depresii.

My ženy sme však nádherné bytosti, ktoré potrebujú žiť, fungovať a prejavovať sa inak. Pre nás ženy je kriticky dôležité, aby sme sa vrátili do svojej vlastnej posvätnej energie.

Keďže línia múdrych žien, ktoré v sebe niesli túto energiu, bola pretrhnutá honom na čarodejnice, stratili sme tento vnútorný kontakt. Chýbajú nám tie správne modely ženstva, ku ktorým by sme mohli vzhliadať a učiť sa od nich. Väčšina „úspešných“ žien, ktoré sú dnes uznávané, funguje v mužskej energii (manažérky, podnikateľky – zamerané na výkon), alebo v energii nezdravého ženstva (modelky, influencerky – zamerané na vzhľad).

Ja som však mala to šťastie, že som na tieto jedinečné ženy natrafila a mala som príležitosť sa od nich učiť a prijať ich zasvätenie. To, čo som objavila, je za hranicou akýchkoľvek predstáv. A preto som sa rozhodla túto energiu šíriť ďalej – ďalším ženám. Aby každá mohla zažiť nádheru svojho bytia.

Ženská sila pramení z jej srdca, lona a intuície. My ženy potrebujeme preliečiť a otvoriť svoje srdce naspäť do jeho nekonečnej liečivej sily bezpodmienečnej lásky. Aby sme mohli tvoriť naplňujúce a vyživujúce vzťahy. Potrebujeme prebudiť svoju intuíciu a spojiť sa s hlbokou múdrosťou nášho tela, aby nás viedla a učila nás. Naše lono v sebe nesie kozmické vedomie, pretože my ženy sme strážkyne a nositeľky života a smrti.

Je dôležité, aby sme sa spojili so svojou posvätnou sexuálnou energiou a plným orgazmickým potenciálom, aby sme aktivovali svoju vášeň pre život. Potrebujeme sa preklopiť z módu prežívania do módu prekvitania a žitia naplno. Naša duša po tom prahne. Je načase, aby sme si zobrali svoju silu späť. Ženským spôsobom.

A tak ťa pozývam na ochutnávku tejto esencie na miniworkshop: „Liečenie posvätného ženstva“. Spolu aktivujeme transformačnú silu svojho srdca, ktoré má kapacitu meniť zranenia duše na blaženosť a radosť. Na tomto workshope budeš mať možnosť preliečiť svoje srdce a otvoriť sa viac svojej ženskej podstate Bohyne. Workshop sa koná v nedeľu 13.3.2022 od 10:00 do12:30 hod. Prihláste sa tu.

Autorka článku: Amrita Hanna Slaninková – tantrická lektorka, médium a holistická terapeutka