Povedzte ÁNO rannej joge

Cvičenie jogy je ideálne kedykoľvek počas dňa, ale iste nám dáte za pravdu, že pri povinnostiach, ktoré denne máte ste radi, keď si na cvičenie vôbec čas nájdete. Väčšinou sa spoliehate najmä na poobedňajšie a večerné cvičenia, ale vyskúšali ste už rannú jogu? Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste jej mohli dať šancu.

1, Tradícia a pokoj

Už sa vám stalo, že ste mali v pláne poobedňajšie či večerné cvičenie jogy, ale jednoducho ste ho nestihli? Museli ste v práci zostať dlhšie, ponáhľať sa domov, cítili ste sa unavene a bez energie… Ak sa rozhodnete urobiť niečo pre svoje zdravie a zaradiť jogu do vášho programu, ráno je na to ideálne. Nezvonia telefóny, nechodia vám e-maily a vy máte ešte chvíľu času len pre seba. Už tradícia hovorí, že práve ráno je ideálne na prax ásan. Pokoj okolo vás a vychádzajúce slniečko podporia vaše sústredenie a nabijú vás energiou.

2, Vytvoríte si pravidelný režim

Ak viete, že ráno idete na jogu, zvonenie budíka vás iste postaví na nohy. Cvičenie jogy ráno je totiž nezlučiteľné s neustálym posúvaním budíka. Avšak, kde je rozhodnutie, tam je cesta. Na začiatku si na pravidelný režim možno budete musieť zvyknúť, ale je to len otázkou času.

3, Naštartujete trávenie

Pozdrav slnka je asi najtradičnejšou zostavou cvičenou na hodinách jogy. Táto zostava má veľmi dobrý vplyv na metabolizmus a naštartovanie trávenia. Pokiaľ nemáte dobré trávenie, cítite sa unavený a bez života.

4, Ranná joga vás postaví na nohy

Ranná joga vás má naštartovať do nového dňa. Aj keď sa zobudíte unavení a stuhnutí, už po pár minútach striedania ásan a správneho dýchania, váš organizmus ožije a budete sa cítiť oddýchnuto a sviežo. Joga dokonale rozhýbe celé telo, rozprúdi krvný obeh a okysličí organizmus. Navyše, cvičenie vás nastaví aj po zvyšok dňa. Čas a úsilie strávené cvičením podporí zdravý výber jedla, myšlienok, slov aj aktivít.

Ranné cvičenia jogy nájdete aj v našom rozvrhu. Dajte šancu rannej joge a vyberte si niektorý z termínov (preklik na rozvrh: https://www.rajzdravia.sk/joga/