Prečo začať so saunovaním práve na jeseň?

Saunovanie je relax a podporuje imunitu. To však nie sú jediné dôvody, pre ktoré sa oplatí so saunovaním začať práve na jeseň.

1, Podporíte srdcovocievny systém

Ak máte problémy so srdcom, pobyt v saune nie je pre vás bezpečný. Pokiaľ však máte srdiečko v poriadku, sauna je tým pravým miestom, kde ho posilníte. Váš organizmus sa zahreje a následne sa schladí. Tento postup rozťahuje a sťahuje cievy, čím sa stávajú odolnejšie, pružnejšie a tým sa posilňuje aj srdce.

2, Vypotíte zlé myšlienky

Potenie v saune má pozitívny vplyv na telo aj psychiku. Môže ísť o kombináciu relaxu a endorfínov, ktoré sa vyplavia vďaka striedaniu tepla a chladu.

3, Zlepšíte si pamäť

Štúdia zverejnená v britskom magazíne Age and Ageing hovorí, že saunovanie zlepšuje pamäť. Ľudia, ktorí si saunovanie dopriali niekoľkokrát počas týždňa, mali omnoho menší výskyt stareckej demencie. Štúdia poukazuje na dva aspekty. Prvým je naozajstný relax a možnosť byť v saune s vlastnými myšlienkami. Druhým je zdravé srdce, ktoré dokáže vyživovať mozog.

4, Napravíte si apetít

Ak jedávate príliš málo alebo naopak priveľa, vyskúšajte saunovanie. Štúdia z amerického magazínu Psychosomatic Medicine poukázala na skvelý benefit saunovania. Dokáže normalizovať hladinu ghrelínu, hormónu, ktorý je zodpovedný za hlad. V praxi to znamená, že sa dostane do správnych hodnôt, aby ste nemali chuť neustále niečo pojedať, ale ani neodmietali jedlo.

5, Budete otužilejší

Pobyt v saune podporuje schopnosť tela vyrovnať sa so zmenami teploty. Preto sa nemusíte obávať, že vás ľahšie „ofúknutie,“ pošle s horúčkou do postele.

Príďte si oddýchnuť a načerpať energiu do nášho SPA. Nájdete u nás štyri druhy sáun, vedro alebo sprchu, vírivku, Kneippov chodník, masážne vane aj soľnú jaskyňu. Vyberte si z našej ponuky: https://www.rajzdravia.sk/spa/