Naša vízia

Naša vízia

RAJ zdravia je jedinečné a zatiaľ aj jediné miesto na Slovensku poskytujúce komplex služieb a terapií podľa najstaršej medicíny ľudstva, ajurvédy.  

Koncept RAJ zdravia je postavený na poznaní ajurvédy a jogy a tieto dve slová sú ukryté aj v názve. Slovo RAJ predstavuje začiatočné písmená troch pilierov celého zámeru: Revitalizácia Ajurvédou a Jogou. Raj v sanskrte (číta sa rádž) znamená kráľ, kráľovský. Radž joga, kráľovská joga, je tiež jedna z ciest jogy.

Ajurvéda je veda o živote, definuje základné podmienky správnej životosprávy, riadi sa prírodnými zákonmi. Ajurvéda sa zaoberá príčinami disharmónie zdravotného stavu a vzniku chorôb, ponúka recepty a terapie na uzdravenie. Vychádza pritom z poznania prírody a energetickej konštitúcie človeka, ktorá je jedinečná pre každého z nás. Doplnky stravy ako aj liečivá sú výlučne prírodného pôvodu.

Joga nás učí, ako si udržať fyzické a najmä mentálne zdravie, ako žiť činorodý život v harmónii, plný radosti a lásky, ako byť lepším človekom.

Dodržiavaním princípov ajurvédy a začlenením jogových techník do svojho života si každý môže pomôcť dostať sa do prirodzenej rovnováhy, keď sa cíti spokojný a „vo svojej koži“.

Našim cieľom je pomáhať ľuďom nájsť stratené zdravie, pomôcť  im naštartovať prirodzenú regeneračnú schopnosť organizmu a zlepšiť kvalitu života.

Naša vízia je vybudovať ajurvédsku kliniku aj so začlenením najnovších poznatkov západnej medicíny. Zdravie človeka je prechodný stav, vyžaduje si individuálny a holistický prístup  a toto sa dá dosiahnuť práve integratívnou medicínou.

RAJ zdravia sme stavali s láskou s cieľom jej dlhodobého využitia pre špičkové zdravotnícke zariadenie ajurvédskej medicíny. 

Viac o budovaní stavby si môžete prečítať tu.