Joga a cvičenia

Stále častejšou príčinou vzniku chronických chorôb pohybového aparátu v dnešnom civilizovanom svete je nedostatok pohybu. Pravidelné cvičenie prináša znovunadobudnutie svalovej rovnováhy, zlepšenie správneho držania tela a pohybov, prekrvenie všetkých častí tela, zlepšenie cirkulácie krvného obehu, metabolizmu a celkovej životnej energie.

Pohybové aktivity si  môžete vybrať podľa toho, čo vám najviac vyhovuje. Rozdiel cvičení môže byť v technikách, v prevedení, ako aj v použití pomôcok. Cieľ je však rovnaký. Vypnúť myseľ a sústrediť sa na to, čo robíme, posilniť svalový tonus a celkovo zrelaxovať.

Harmonogram cvičení
  • Cvičí sa v pohodlnom, najlepšie v bavlnenom oblečení. Karimatky a vankúšiky sú k dispozícii. Z hygienických dôvodov navrhujeme účastníkom kurzov, aby si so sebou priniesli vlastný uterák, ktorý si položia na karimatku pod hlavu. Vstup do jogovej cvičebne je taktiež z hygienických dôvodov len v ponožkách.
  • Na lekcie jogy prichádzajte o 10 minút skôr, aby sme začali včas a vzájomne sa nerušili počas úvodnej relaxácie.
  • Cvičenia môžu navštevovať všetky osoby bez ohľadu na vek. Deťom do 15 rokov je povolený vstup len v sprievode dospelej osoby a len na tie cvičenia, ktoré sú primárne určené pre ich vekovú kategóriu. Tehotným mamičkách odporúčame od tretieho mesiaca tehotenstva len špeciálne kurzy pre nich určené.