Ajurvédska káva: na pamäť, lepšie trávenie aj ako afrodiziakum

V našom Nektar bare môžete, okrem sezónnych limonád, zdravých dezertov a slaných chuťoviek, nájsť aj ajurvédsku kávu. Jej výhody sú známe po celom svete, no aj napriek tomu vám ju neponúknu v každej kaviarni. Tento chutný nápoj má pre naše telo prospešné účinky, najmä vďaka vysokému obsahu vitamínov a minerálnych látok. Je tvorený bylinkami, ktoré sú základom tradičnej indickej medicíny – ajurvédy. 

Ajurvédska káva neobsahuje kofeín a preto je zdravšia, ako klasická káva. Je známa svojou zaujímavou chuťou a tým, že existuje niekoľko druhov. U nás ponúkame ajurvédsku kávu Brahmi a Shatavari. 

Brahmi je vyrobená z výťažkov liečivých bylín a je prospešná pre myseľ, srdce a pečeň. Okrem toho podporuje metabolizmus a trávenie, zlepšuje koncentráciu a sústredenie, eliminuje stres a dodáva energiu.

Shatavari obsahuje výlučky z liečivej byliny asparagus racemosus. Je vhodná najmä pre ženy, napríklad, pri bolestivej menštruácií, príprave na tehotenstvo aj ako afrodiziakum. Môže byť však prospešná aj pre mužov. Podporuje činnosť reprodukčných orgánov, činnosť pečene a trávenie.

Príďte si vychutnať šálku dobrej ajurvédskej kávy k nám do Nektar baru od pondelka do piatka od 9:00 do 19:00 hod.