Aké poklady v starostlivosti o pleť a pokožku skrýva ajurvéda: kokosový olej a ružová voda

Postarajte sa o hebkú, vláčnu a pekne opálenú pokožku. 

Kokosový olej má častokrát prívlastok „najzdravší olej na zemi“ a býva spájaný s tajomstvom dlhovekosti. V organizme sa neusádza, neobsahuje cholesterol, telu dodáva energiu postupne a okrem kuchyne sa používa aj v kozmetike. Prehnali ste to s pobytom na slnku? Kokosový olej je chladivý a vhodný na slnkom spálenú pokožku. Má protivírusové a antibakteriálne účinky, pôsobí protizápalovo, lieči rany a pomáha zbaviť sa nepríjemných herpesov. Kokosový olej podporuje rast vlasov a priaznivo pôsobí na suché a poškodené vlasy. Zmiešajte kokosový olej s ajurvédskymi bylinami Brahmi alebo Bhringaraj a vmasírujte do vlasov. Zabaľte do kúpacej čiapky, teplého uteráka a nechajte pôsobiť 30 minút. Vlasy umyte šampónom.

Ak sa zvyknete o pokožku starať tak, že sa po sprchovaní natriete telovým mliekom, podľa ajurvédy je to naopak. Pre vláčnu a hebkú pokožku sa používa olej, ktorým si natriete celé telo a potom sa osprchujete. Na leto je vhodný kokosový, na zimu sezamový olej. Kokos chladí, sezam zahrieva. A prečo sa najskôr natrieť a potom sprchovať? Olej je mastnejší a výdatnejší ako pleťové mlieko, premastí pokožku, ktorá je v lete vystavená teplotným zmenám. Pod teplou sprchou sa zbavíte prebytočnej mastnoty. Prečítajte si viac o ajurvédskej masáži Abhyanga. Na Abhyangu sa môžete objednať aj teraz.

Tip: O ajurvédskej masáži hovorila majiteľka RAJ zdravia, pani Katka Bohdalová aj v Dámskom klube na Jednotke. Pozrite si celý vstup v archíve. 

Ružová voda je hotový poklad pre každý typ pleti. Podľa ajurvédy má chladivý a osviežujúci účinok. Rozmaznáva jemnou vôňou a harmonizuje energiu nášho tela. Je skvelým pomocníkom pri spálení pokožky na slnku.

Ružovú vodu a kokosový olej nájdete aj v našej Nektárni – ajurvédskej lekárni a zdravých potravinách.  Vyskladajte si ajurvédsky letný balíček z týchto produktov:

  • Kokosový olej
  • Neemový olej
  • Aloe vera
  • Ružová voda
  • Triphala
  • Avipattikara
  • Brahmi
  • Esenciálne oleje