Novoročné predsavzatia naše a vaše

Do nového roka si väčšina ľudí želá najmä pevné zdravie. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré vás môžu inšpirovať, a splníme si novoročné predsavzatia spolu.

Ajurvéda a joga ponúka stáročiami overené techniky, ktoré pôsobia ako prevencia pred chorobami. Pozrite si naše vzdelávacie programyworkshopy a podľa vlastného uváženia sa pridajte do skupiny fanúšikov, ktorí na sebe pracujú zaraďovaním niektorých techník do každodenného života. Pripravujeme sériu „Buď strojcom svojho zdravia.“

Jedným z najčastejších predsavzatí je túžba schudnúť či pracovať na svojej postave. V RAJ zdravia pribudne Anticelulitídový program a Saunový ceremoniál.

Túžite sa ráno zobúdzať plní energie a večer si líhať s pocitom uvoľnenia po náročnom pracovnom dni? Pomocníkom na tejto ceste vám môže byť joga. V dnešnom uponáhľanom svete je ideálnou aktivitou na uvoľnenie, uvedomenie si vlastnej dôležitosti aj spevnenie svalov. Predstavíme vám jogovú filozofiu – Patandžaliho jogasútry, ktorá vám pomôže pochopiť, ako funguje myseľ, čo sú myšlienky a ako nás ovplyvňujú. 

Kam by ste sa chceli posunúť? Zmeniť prácu, začať podnikať, získať klientov, stať sa lepším človekom? V rytme života je dôležité striedať prácu s odpočinkom. Ak obľubujete wellness, prídete si na svoje v našom SPA Kneippov raj alebo pri masážach. Pracujeme na prijatí ďalších indických terapeutov, ktorí prinášajú autentickú atmosféru a zručnosť.

Snaha upraviť jedálniček je jedným z najčastejších predsavzatí. Dali ste si ho aj vy? Začnite s jeho plnením v reštaurácii Manna, kde si pochutnáte na zdravých a chutných jedlách pripravených podľa princípov ajurvédy. 

Spoločne osláviť Medzinárodný deň jogy cvičením v parku kaštieľa Voderady neďaleko Trnavy. A práve v kaštieli Voderady v roku 2023 pripravujeme aj niekoľko víkendových ajurvédskych workshopov.

„Zdravie nie je všetko, ale všetko je nič bez zdravia.“ V sanskrte poznáme výraz „dharma,“ ktorý má viacero významov. Je to poriadok, záväzok, povinnosť. Ak sa venujeme dharme, dharma nás ochráni. Obrazne – dharmou očí je vidieť, pozorovať, upozorniť na nebezpečenstvo. Ak sa staráme o svoj zrak, zrak funguje a ochráni nás. Podobne, ak sa staráme o zdravie, telo nás poslúcha a zdravie v podobe imunity nás ochráni. Prajeme vám úspešný a zdravý rok 2023, vytrvajte pri svojich predsavzatiach!

Katarína Bohdalová, majiteľka RAJ zdravia