Shirodhara – unikátna masáž tretieho oka

Počuli ste už o unikátnej masáži Shirodhara? Ide o ájurvédsku liečebnú terapiu, prinášajúcu hĺbkové uvoľnenie nervového systému, vďaka bylinnému oleju, ktorý pôsobí na oblasť hlavy – tzv. tretieho oka. 

Technika masáže s použitím teplého bylinného oleja

Shirodhara pochádza z dvoch slov Shiro (hlava) a Dhara (tok, polievať). Patrí medzi jedinečné staroindické ájurvédske terapie, ktoré zmierňujú stres a pôsobia na telo veľmi relaxačne a upokojujúco. Spočíva v tom, že sa čelo polieva  teplým bylinným olejom, ktorý vyteká tenkým prúdom zo špeciálnej nádoby. Prúd oleja pritom popisuje monotónny kyvadlový pohyb, ktorý pôsobí na nervovú sústavu a jeho výsledkom je v prvom dojme „vyčistenie myšlienok.“ Efekt je však oveľa hlbší a účinnejší hlavne po troch a viacerých opakovaniach. Veľkú úlohu zohráva aj použitý olej, ktorý môže byť obohatený bylinným extraktom na riešenie konkrétneho problému pacienta.

Proti bolesti hlavy aj „starnutiu“

Predstavuje jednoduchú prírodnú metódu, ktorá výrazne podporuje zdravie, vitalitu a efektívne vyrovnáva nerovnováhu v organizme. Shirodhara priaznivo pôsobí pri rôznych zdravotných problémoch spojených s hlavou, krkom, očami, ušami, nosom a hrdlom. Je prospešná pri liečbe nespavosti, schizofrénie, epilepsii, zabraňuje vypadávaniu, lámaniu vlasov a predčasnému šediveniu. Navyše zmierňuje úzkosť, očisťuje myseľ a rozširuje vedomie. Patrí k hlavným očistným a vyživujúcim terapiám, ktoré majú regeneračný až omladzujúci účinok (ale prírodu neoklameme J). Môže byť súčasťou detoxikácie – Panchakarmy a je vynikajúca v kombinácii s celotelovou olejovou masážou Abhyanga.

Masáž Shirodhara nájdete už aj v našej ponuke. Rezervujte si termín a vychutnajte si tento jedinečný uvoľňujúci zážitok: https://booking.rajzdravia.sk/timi/ajurvedske-masaze-a-terapie-1/shirodhara-60-min-17/)