Soľ nad zlato nájdete ukryté aj v soľnej jaskyni

Soľná jaskyňa

Pri návšteve soľnej jaskyne objavíte zdravie, ktoré je ukryté v soli. Soľná jaskyňa je príjemný a bezpečný spôsob liečby, ktorý pomáha zlepšiť stav pri mnohých respiračných ochoreniach, prináša úľavu v čase sezónnych peľových alergií, či astmy, je účinná aj ako podpora pri kožných ochoreniach, akými je napríklad psoriáza, alebo akné.

Vzduch v soľnej jaskyni je bohato nasýtený jemnými čiastočkami soľnej aerosóly, ktorý sa postupne uvoľňuje a rozpúšťa zo soľných stien. Uvoľnené aerosóly sa prirodzenou cestou dostávajú do tela, upokojujú sliznicu, eliminujú rôzne infekcie a pôsobia dezinfekčne.

Z histórie liečby

Metódu inhalácie soli rozptýlenej vo vzduchu využívali úspešne už lekári v starovekom Grécku. Liečebná metóda nazývaná Haloterapia, má svoj pôvod odvodený z gréckeho slova „halos“, čo v preklade znamená „soľ“.

Ako oficiálnu liečebnú metódu ju zaradil až poľský lekár Feliks Boczkowski, ktorý si všimol, že baníci pracujúci v soľnej bani netrpeli pľúcnymi chorobami. Na základe dlhoročných skúseností a výskumu v roku 1826 zaviedol ako prvý liečbu soľnými kúpeľmi.

Haloterapia a liečba

Štúdie ukazujú, že Haloterapia je aj dnes veľmi aktuálnou a odporúčanou terapiou pre ľudí trpiacich respiračnými ťažkosťami, ktoré súvisia s prekonaním ochorenia COVID-19. Pobyt v soľnej jaskyni priaznivo pomáha pri inhalácií a doliečovaní. Čiastočky soli, ktoré sú bohato obsiahnuté v soľnej jaskyni prirodzenou cestou napomáhajú vylučovať hlien z dýchacích ciest, majú antibakteriálne účinky, ktoré predchádzajú vzniku infekciám s cieľom posilniť imunitný systém.

V priestore soľnej jaskyni nájdeme rozptýlené prvky ako sú: vápnik, jód, sodík, draslík, horčík alebo bróm. Každý z týchto šiestich prvkoch má svoje liečebné účinky, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

Napríklad horčík má upokojujúce vlastnosti normalizujúce bdelosť a spánkové cykly, je užitočným stavebným materiálom pre telo. Draslík a sodík sa podieľajú na medzibunkovom metabolizme, prítomnosť týchto prvkov zabezpečuje normálne fungovanie tela. Je tiež známe, že vápnik je významným stavebným materiálom kostrového systému, taktiež je potrebný pre rôzne procesy v tele.

Vytvorené prostredie soľnej jaskyne ponúka prírodnú klímu, ktorú nájdeme pri mori, alebo v soľnej bani. Odborníci vravia, že už 45 minútový intenzívny pobyt v soľnej jaskyni sa vyrovná dvojdňovému pobytu pri mori. Pravidelný pobyt v soľnej jaskyni tak napomáha budovaniu imunity, vzhľadom k jeho účinkom ho môžeme považovať za najužitočnejšiu prevenciu ochorení, ktoré sú typické pre moderný svet. Veľmi vhodný je aj pobyt v soľnej jaskyni pre deti, slúži najmä na prečistenie dýchacieho aparátu, ktorý býva často zanesený v miestach znečisteným ovzduším.

Okrem toho pobyt v soľnej jaskyni prináša nové načerpanie sily – revitalizáciu, ktorá pomáha zmierňovať depresie, poruchy spánku, pomáha pri odbúravaní stresu a prináša nepochybne psychickú úľavu, ktorú moderný človek potrebuje obnovovať pravidelne.

Soľná jaskyňa v RAJ zdravia

V našej soľnej jaskyni v RAJ zdravia nájdete unikátny priestor, ktorý je kombináciou troch druhov solí:  himalájskej, morskej a soli z Mŕtveho mora. Kamenná soľ je použitá nielen na stenách, ale aj na podlahe. Príjemný zvuk vody, efektívnejšie odparovanie a podporu uvoľňovania čiastočiek aerosóly podporujú dva vodopády a umiestnený halogenerátor.

Pokojnú atmosféru v ktorej načerpáte novú energiu dotvára jemná relaxačná hudba a stropné osvetlenie v podobe hviezdneho neba.

Záleží nám na bezpečnosti a preto soľná jaskyňa v RAJ zdravia je vybavená germicídnymi lampami, ktoré po každej kúre prostredie dokonale prečistia a zbavia baktérií či akýchkoľvek mikroorganizmov. Objednať si u nás môžete aj  privátny vstup a byť tak len s ľuďmi, ktorých poznáte.

Počet pobytov v soľnej jaskyni je individuálny v závislosti od veku a ochorenia. Pre dosiahnutie dlhodobých výsledkov sa poraďte so svojim lekárom. Odporúčame zvoliť 15-20 pobytov ideálne vo frekvencii 2-3 krát týždenne. V ľahších prípadoch stačí na pocítenie úľavy 3-5 návštev.

Skutočný poklad je naše zdravie, príďte ho načerpať aj vy k nám do RAJ zdravia

*Zdroj: https://bit.ly/3pNKXfZ

*Čerpaný zdroj štúdie k spojitosti soľnej jaskyne a liečba ochorenia COVID-19